1,2, můžeme udělat, 3, 4, už ne


1,2, můžeme udělat, 3, 4, už ne

Už jste někdy byli frustrovaní svým koněm, když se zdá, že on nebo ona neudělá něco, o čem jste si docela jisti, že už vědí, jak to udělat?

No … Za prvé, nezapomeňte si to přidat do svého seznamu čtení. “Jedna věc, kterou byste nikdy neměli dělat s koněm.”” Teď představím zajímavý fenomén, o kterém většina lidí nikdy neslyšela, ale většina z nich určitě zažila. Nejlepší způsob, jak představit tuto divokou funkci o tom, jak se koně učí, je jednoduchá, nezapomenutelná báseň.

Pokud jde o to dělat věci s koňmi, často máme tuto zkušenost…

Raz, dva, to zvládneme!

Tři, čtyři…

už ne.

Jinými slovy, uspějeme, pak o chvíli později, když požádáme o stejný úkol, selžeme. To může být pro lidi jeden z nejvíce frustrujících zážitků. Nejčastěji, když se to stane, lidé hádají své vedení, často si přejí, aby se znovu nezeptali. Ale nebojte se, to není konec naší básně.

Raz, dva, to zvládneme!

Tři, čtyři … už ne.

Pět, šest, teď je to opravené.

Sedm, osm … ne tak skvělé.

Devět, deset, jsme zase zpátky!

Báseň v plném rozsahu popisuje přirozené vrcholy a údolí koncentrace a úspěchu. Když se ponoříme hluboko do lidského učení, vidíme stejný jev. Zdá se, že všichni chápeme určitou část úspěchu, pak ji nedokážeme pochopit o chvíli později. Je to, jako by náš mozek nikdy něco nedokončil, dokud neochutnáme všechny nedokonalosti. Koně se neliší.

Důležité je mít na paměti, že učení má vrcholy a údolí a je to v pořádku. Nejlepší je, když skončíte na vysoké notě, ale ne hrozné, pokud musíte projít nízkou notou, abyste se vrátili na jiný vrchol. Jde o to, že je to nevyhnutelné, tak proč být frustrovaný? Proudit s vrcholy a údolími a hledat další vysoký bod. Váš kůň není blbec, nevystrkují na vás jazyk, když selžete poté, co uspějete. Nezpochybňují vaše vedení. Učí se. Toto je přirozená zkušenost s učením. Ponořte se hluboko do své vlastní psychologie a objevte stejnou jednoduchou pravdu.

Nyní jste svobodní, nyní můžete svého koně vést k úspěchu, přes neúspěchy, místo abyste je rozrušili. Jakmile se naučíme cykly a mírně se liší od básně pro každého koně, můžeme optimalizovat paměť našeho koně. Jinými slovy, někdy je nejlepší skončit na první vysoké notě, ale pokud opravdu chcete, aby se něco drželo a zlepšovalo dříve, můžete se rozhodnout projít údolím nebo dvěma záměrně, s vědomím, že můžete dosáhnout dalších vysokých not a skončit tím. Tím, že projdete údolím, budete mít silnější dopad na důležitost úkolu. A naši koně nás vidí jako někoho, kdo je vytrvalý a stará se natolik, aby neskončil špatnou poznámkou.

Ale … v případě, že se rozhodnete projít údolím a hledat další vrchol, buďte trpěliví. Nedávno jsem stál vedle přívěsu na koně se studentem, který žádal svého koně, aby vstoupil. Brzy ochutnala nějaký úspěch, pak jsme přirozeně vstoupili do údolí. Během několika minut jsem cítil, že má chuť přestat. Cítila se provinile, že chtěla víc. Stále jsem ji povzbuzoval, aby se postavila na zem, klidně, neeskalujte, nedělejte koni špatný pocit a necouvejte. Buďte uzemněni a ujistěte se, že je to prostě údolí a vrchol se blíží. Trvalo asi dvacet minut, než se kůň znovu usadil do komunikace a udělal další krok vpřed. Během hodiny nechala svého koně klidně stát v přívěsu se všemi čtyřmi nohami. V této relaci zažíváme tři nebo čtyři údolí.

Nakonec kůň nebyl naštvaný, nepotil se, nebyl frustrovaný a ani můj student. Společně zažíváme skutečné učení, otiskujeme znalosti bez frustrace. V mém světě tomu říkám svoboda. Bez pravidel minulosti a strachu z dokonalosti. O tom by měl být pokrok. Jednoduchý, relatable, a skutečný.

Chci, abyste si vzpomněli na první dva řádky té básně. Bude to mít výhodu off vás kdykoliv budete potřebovat svého koně udělat něco více než jednou. Díky tomu budete vynikat jako lídr v oboru. Podle mého názoru jsou vůdci, kterým nejvíce věřím, ti, kteří klidně hledají pokrok a nikdy neprojevují frustraci. Je to, jako by věřili, že pokrok je hned za rohem, navzdory současnému projevu nejistoty jejich následovníka.

Zapamatujte si báseň a držte ji blízko. Děkuji za přečtení a prosím komentář níže.

Pro více informací klikněte zde!

Kliknutím sem získáte bezplatnou strategickou relaci s Donem Jessopem