Nikdy příliš starý Don Jessop


Nikdy příliš starý Don Jessop

Milovníci koní, které znám, stárnou a moudřejší všemi nejlepšími způsoby. Ale občas slyším, jak někdo říká, že už je příliš starý na práci s koňmi.

To je místo, kde podporuji lepší jazykové vzorce. Fráze “příliš starý” prostě není platná. Nikdy nejsi příliš starý. Je možné, že jen opakujete to, co kdysi řekli vaši rodiče. Je možné, že se omlouváte, protože vás to už nebaví a vyhoříte. Je také možné, že to děláte špatně, děláte to, co máte rádi, něco, co už nemilujete.

U koní je to špatné snadné. Máme tyto obrázky propagované zastaralými technikami, abychom koně rychle dostali na nejvyšší úroveň. Ta cesta je těžká. Ale také to není nutné. Koně mají být Zábavní. A … koně se mají bavit. Vyvíjení tlaku, aby byl dokonalý brzy, je prostě příliš velký tlak a může snadno způsobit vyhoření.

Chci být starý 100 let a stále jezdit, nebo si stále užívat koně rychlostí, na které mohu pracovat. Ale vím, že je to možné, protože vím jednoduchou pravdu. I ty nejobtížnější a nejnebezpečnější úkoly lze rozdělit na menší kousky velikosti kousnutí. Hříbě nemusí být zahájeno za měsíc. Může se konat déle než dva roky nebo déle. Vzpínající se kůň nemusí být vyveden, může být časem veden k lepšímu chování s pozitivnějším posílením.

Jde o to, že pokud spěcháte s dokončením věcí, spěcháte a život není žádná zábava. Užijte si cestu. Užijte si to, co je přímo před vámi. Přijměte těžký úkol, ve kterém se nacházíte, a přestaňte plýtvat mentální energií na to, co přijde dál. Nebo … to, co si přejete, přijde příště.

Nedávno jsem pracoval 2 hodiny a pomáhal mladému koni přijímat jehly a veterináře. Nikdy jsem nebyl frustrovaný. Nikdy si nevytvořil očekávání, že s tím bude hotovo. Nikdy jsem nechtěl být nikde jinde. Protože jsem věděl, že to bude fungovat, i kdybych měl práci rozložit na dny, týdny nebo měsíce. Jaký má smysl spěchat? Nechceme, aby naši koně byli impulzivní a spěchali. Co kdybychom to přestali dělat sami? A uprostřed toho všeho možná zjistíme, že nejsme na nic příliš staří.

Život je velkolepý.

Kliknutím sem získáte bezplatnou strategickou relaci s Donem Jessopem https://calendly.com/horsemastery/15min

Klikněte zde Pro zakoupení Don ‘ s books https://masteryhorsemanship.com/colle…

Klikněte sem a zúčastněte se online kurzů mastery! K dispozici dnes! https://horse-mastery-school.teachabl

Líbí se mi, komentář, a přihlásit se k odběru

Díky a užívejte si!