Říká se tomu šeptání koní Don Jessop


Říká se tomu šeptání koní Don Jessop

Už jsem byl dříve nazýván šepotem koní. Mnoho mých kolegů má stejné označení. Je to opravdu čest. Ale za ta léta jsem to dal jasně najevo, nejsem našeptávač. Nejsem ten, kdo mluví jemnými, neslyšitelnými tóny. Kůň je.

Slyším ty šepoty. To je to, co dělá lidi jako já jedinečnými. Cítím, co si kůň myslí, zvažuje, bojí se, chce. Vidím to napsané v každém záhybu kůže, těsnosti svalových vláken, tvaru oka, rytmu dechu a dalších. Nešeptáme, lidi jako já, jsme docela dobří a ukazujeme elegantní komunikaci a načasování, s praxí, ale je to kůň, který nám šeptá. On nebo ona nám říká vše, co potřebujeme vědět, pokud víme, jak to slyšet.

Už jste někdy viděli koně strašit na něco děsivého přichází zpoza vás, nečekané? Pamatujete si ten elektrický pocit? Ten náraz energie praskající z koně. Cítím to, než se to stane. Dokážu vycítit a vyzvednout stejné věci, které cítí můj kůň, a jednat preventivněji, abych vedl svého koně do klidnějšího stavu. Můžeš. Není kouzelné, co lidé jako já dělají. I když se často cítí magicky a úžasně. Je to vlastně věda. Akutní pozorování prováděná znovu a znovu, dokud se neobjeví vzorce.

Jeden jednoduchý vzor, který dnes zvládnete, aniž byste se ponořili do našich programů, je tento…. všimněte si hlavy vzhledem k rameni. Pokud je hlava vysoko nasazená, nad ramenem při jízdě, znamená to, že spodní strana krku je vyplněna pevnými svalovými vlákny, která drží hlavu nahoru. Tyto napjaté svaly vyžadují energii k údržbě. Energie potřebná k tomu, aby byla těsná, může odvrátit koně od věcí, které jsou pro nás zřejmé, ale pro koně vycházejí z čista jasna. To znamená, že je pravděpodobnější, že bude strašidelný s vysokou náhlavní soupravou. Jednoduše proto, že mají špatnou distribuci systémů fyzické zpětné vazby.

Jinými slovy… koně s vysokou hlavou mají tendenci se snadno vyděsit. A šeptači koní vědí, že přimět koně, aby uvolnil ty těsné svaly pod krkem, vede ke klidnějším a odvážnějším koním. Je to zobecněná myšlenka rozpoznávání vzorů, ale dostanete nápad.

Existují tisíce těchto detailů, od dechových vzorců, přes strukturu stolice, až po krevní cévy v oku a vrásky v kůži. Bylo by egoistické a nerozumné tvrdit, že je znám všechny. Ve skutečnosti se stále učím víc. Některé šepoty nejsou vysloveny za okamžik, ale mluvené za měsíc. Některé šepoty jsou dostatečně zřejmé, aby je někdo viděl, jako kulhající kůň, a některé jsou tak jemné, že je nevidím, dokud se neobjeví podruhé nebo potřetí. Zdá se, že každý rok říkám svým studentům: “kdybych tehdy věděl jen to, co vím teď.”

Ale nejde o dokonalost. Jde o pokrok. Posláním, pokud se rozhodnete to přijmout, je ponořit se hlouběji do jemného umění komunikace s těmito krásnými tvory.

Dopad, který má na vztahy, které sdílíte, je velkolepý. Nejen vztahy mezi koňmi a lidmi, ale všechny vztahy.

Mým posláním bylo sdílet svá zjištění se světem, který znám. Přivést na palubu vysoké školy, které mohou sdílet stejné a ještě více, a vždy poskytovat ty nejlepší a nejrelevantnější zážitky z koní, jaké mohu. Chci, aby tento svět věděl to, co vím, a více, dříve. Kdyby se moji studenti mohli naučit, co mi trvalo půl života, ale naučit se to za méně než pár let, byl bych nad měsícem. Mým posláním je zjednodušit a poskytnout přístup ke všemu, co elitní jezdci po celém světě dělají přirozeně.

Připojte se ke mně a ponořte se hlouběji. Každý týden dělám soukromý zoom hovor pro své oddané studenty, kteří sdílejí stále více těchto nástrojů a tipů. Zde je vaše šance zjistit, jaké to je zažít klub podobně smýšlejících lidí, kteří se potápějí hluboko do skutečného jezdeckého umění, nebo v případě tohoto článku… šeptání koní.

Uvidíme se brzy.

Kliknutím sem získáte bezplatnou strategickou relaci s Donem Jessopem (zeptejte se na Horse Mastery Group) https://calendly.com/horsemastery/15min

Klikněte zde Pro zakoupení Don ‘ s books https://masteryhorsemanship.com/colle…

Klikněte sem a zúčastněte se online kurzů mastery! K dispozici dnes! https://horse-mastery-school.teachabl

Líbí se mi, komentář, a přihlásit se k odběru.

Díky, a užívejte si!